Każde dziecko jest inne! Niektóre maluchy nie mogą wręcz usiedzieć w miejscu, ciągle gdzieś gnają, uwielbiają różne akrobacje i sportowe szaleństwa. Inne lepiej odnajdują się przy spokojniejszych aktywnościach, jak układanie puzzli czy rozwiązywanie łamigłówek.
Niektóre uwielbiają zabawy w towarzystwie innych dzieci i kochają być w centrum uwagi. Inne zaś preferują spokój i wolą obserwować sytuację z boku. Co leży u podstaw tych różnic? Każdy z nas ma pewien określony typ zachowań i preferencji, określany mianem profilu sensorycznego.
Profil sensoryczny w znacznej mierze wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Dzieci instynktownie wybierają aktywności zaspokające ich potrzeby sensoryczne. Profil determinuje preferencje dzieci dotyczące zabawy i sposobu spędzania wolnego czasu, a w przyszłości wpływa także na ich wybory ścieżki kariery zawodowej.
Zatem żywiołowy Tygrysek, wycofany Prosiaczek, flegmatyczny Kłapouchy; a może wyluzowany Puchatek, który po przebodźcowaniu zmienia się w gderliwego Królika? Rozkoduj typ swojego dziecka (lub podopiecznego)!
Bardzo serdecznie zapraszam na szkolenie on-line w formie webinaru na żywo “Profile sensoryczne – rozkoduj zachowanie (swojego) dziecka”. Odbędzie się we czwartek 26.11.20 o godz. 20.00 – 22. 00.
Link do webinaru – https://www.charezinska.pl/produkt/webinar-na-zywo-profile-sensoryczne-rozkoduj-zachowanie-swojego-dziecka-ebook/
Poznasz przyczynę różnych (także trudnych) zachowań swojego dziecka.Jeszcze lepiej zrozumiesz swoje dziecko. Będziesz w stanie stworzyć środowisko przyjazne danemu profilowi sensorycznemu. Dowiesz się jakie są najważniejsze zasady wspierania rozwoju dziecka z konkretnym profilem sensorycznym. Jakie aktywności, zabawy i zajęcia mu zaproponować, żeby wspierać jego naturalny potencjał rozwojowy. Poznasz różnicę pomiędzy preferencjami sensorycznymi, a zaburzeniami SI – czyli kiedy dane zachowanie jest jeszcze normą, a kiedy powinno nas zaniepokoić?
Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:
- Koncepcja profili sensorycznych wg prof. Winnie Dunn.
- Cztery profile sensoryczne, do których przyporządkujemy 4 bohaterów z „Kubusia Puchatka” – Kubusia, Prosiaczka, Kłapouchego, Tygryska.
- Charakterystyczne zachowania oraz potrzeby poszczególnych typów sensorycznych.
- Jak rozkodować zachowanie dziecka w oparciu o profil sensoryczny?
- Kiedy możemy mówić o profilu sensorycznym, a kiedy już o zaburzeniach integracji sensorycznej?
- Podstawy z Integracji Sensorycznej.
- Do czego można wykorzystać wiedzę o profilu sensorycznym?
- Zabawy i aktywności wskazane poszczególnym profilom sensorycznym
- Co zrobić, jeśli mimo wszystko niepokoi nas zachowanie dziecka?
Szkolenie on-line skierowane jest do:
- rodziców,
- nauczycieli i wychowawców,
- specjalistów pracujących z dziećmi,
- terapeutów integracji sensorycznej,
- wszystkich zainteresowanych tematem zachowania dzieci oraz koncepcją profili sensorycznych
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w szkoleniu do pobrania,
Jest też możliwość otrzymania faktury VAT na firmę lub placówkę. Nie trzeba być na żywo, webinar będzie nagrany i dostępny do obejrzenia przez kolejne 3 mce.
W cenie webinaru (69zł) jest także:
Mini E-book do pobrania z dodatkowymi propozycjami zabaw i aktywności dla poszczególnych profili sensorycznych. Jest to pierwsza taka publikacja zbierająca w jednym miejscu, lata mojej pracy i doświadczenia w temacie Profili Sensorycznych. Od kiedy tylko zaczęłam pracować z dziećmi zastanawiałam się co powoduje, że zachowują się w taki lub inny sposób? Dlaczego pewne sposoby i metody działają na jedne dzieci, na inne już nie. Jaka jest przyczyna rożnych zachowań? I wreszcie: kiedy mówmy o zaburzeniach sensorycznych, a kiedy zachowanie dziecka jest jeszcze normą?
To właśnie spojrzenie na dziecko przez pryzmat profilu sensorycznego – jest kluczem do rozwiązania tej zagadki. Od kiedy zostałam terapeutą Integracji sensorycznej i nauczyłam się patrzeć na dzieci przez „sensoryczne okulary”, zaczęłam zauważać, a także rozumieć o wiele więcej.
Dziś chcę się podzielić moim ponad 10-letnim doświadczeniem pracy jako pedagog, terapeuta, diagnosta oraz mama sensocórki. Wszystko to, co uważam za ważne i wartościowe w temacie Profili Sensorycznych, znajdziesz właśnie w tej publikacji..
Zapraszam Cię do mojego sensorycznego świata i obiecuję, że zaczniesz inaczej patrzeć na swoje dziecko. Zaczniesz patrzeć na małego człowieka przez sensoryczne okulary….
O AUTORCE SZKOLENIA/ E-BOOKA:
Aleksandra Charęzińska– absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, specjalista diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktor Masażu Shantala, konsultantka Memoli, wykładowca akademicki.
Zajmuje się diagnozą i terapią integracji sensorycznej a także prowadzi konsultacje i poradnictwo z zakresu wspierania rozwoju dziecka na różnych etapach rozwoju. Prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia i zajęcia dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z niemowlętami i dziećmi.
Opracowała autorski program zajęć sensorycznych Smyko-Multisensoryka® wspierających rozwój niemowląt oraz dzieci, w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej. Pokazuje rodzicom i specjalistom, jakie aktywności i zabawy wspierają rozwój ich dzieci, na różnych etapach.
Autorka książki “Sensoryczne niemowlę” o integracji sensorycznej dzieci w wieku 0-18 mcy. pierwszej książki na rynku polskim o integracji sensorycznej małych dzieci. A także kart sensorycznych „Sensoryka dla Smyka” zawierających pomysły na zabawy sensoryczne dla maluszka i starszaka.
Opinie o moich webinarach i ebookach:
„Fantastyczny e-book, który powinien stać się niezbędnikiem każdego rodzica. Prawdziwa kopalnia pomysłów i inspiracji do zabaw stymulujących czucie głębokie. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia i pokazuje, jakiego typu zabawy są najbardziej potrzebne naszym dzieciom w tym przestymulowującym świecie”.
Anna Chacińska – pedagog specjalny, terapeuta SI, mama Lenki i Igi
“Olu to jest po prostu sztos! Spodziewałam się kilku pomysłów na te trudne chwile koronawirusowe a tu kompendium wiedzy! Jako pedagog widzę tu wiele pomocnych info do pracy ale też jako mama Aspergera będę wspomagać siebie i rodzinę w trudnych sytuacjach. Dzięki dzięki dzięki!”
Aleksandra Jagoda – pedagog, założycielka Akadademii BABY Bubbles, mama Zosi
“E-book nie dość, że jest genialny, bo zawiera wszystko co najważniejsze i najlepsze, to w dodatku przegląda się go z ogromną przyjemnością – piękne grafiki oddające całą Twoją pracę, poświęcenie i pasję! Ja jestem zachwycona! Korzystajcie, bo warto!”
Patrycja Wolak-Bieda – pedagog, terapeutka integracji sensorycznej